Ponuka jazdené vozidlo

Opel INSIGNIA-A, Sports Tourer SW, stav KM 124 600 k 27.10.2022

motor A20DT, 96 kW (131 PS), diesel, 6 rýchlostí manuálna prevodovka v prevádzke od 31.05.2011.

Pravidelné ročné STK bez závad. Dobrý stav, ťažné zariadenie.Komplet nová spojka s opel zárukou na 2 roky + nový rozvodový remeň komplet sada vrátane vodnej pumpy a šponovákov, nový klinový remeň, na sacom koši motorového oleja vymenené tesnenie = toto všetko sa len bude montovať koncom Novembra 2022. Nové naftové čerpadlo, nový kompresor klimatizácie, nový chladič klimatizácie, nové značkové kotúče brzdové, nový alternátor, vyhrievané sedačky, kožený volant, tempomat, automatická klimatizácia, tmavé fólie na oknách, hliníkové disky, automatické svetlá po zotmení, vnútorné spätné zrkadlo samostievacie – proti oslneniu vodiča vozidlom idúcom za ním, ostrekovače svetlometov, dažďový senzor, aktívne opierky hlavy, Bluetooth, ktorý sa používa na pripojenie mobilného telefónu číslo môžete vytočiť priamo z ovládacieho panela vozidla, nastaviteľný volant, nastaviteľné sedadlo vodiča aj výškovo – vrátane bedrovej opierky. Diaľničná známka Švajčiarsko do 01.2023 a Slovenská do 10.2023.
Hladina hluku za jazdy 71,0dB pri 3 000 otáčkach pritom rýchlosť 130Km/hod vozidlo dosiahne pri 2 200 otáčkach, emisie Euro 6, písaná spotreba 5,1 L/100Km po diaľnici na dlhé trate pri 130Km/hod jazdím za 4,4L.
Vozidlo vhodné ako taxík, zadné sedadlá sú od predných oddelené polykarbonátovou prepážkou. Na požiadanie je možné prepážku demontovať.
Vozidlo nikdy nejazdilo ako mestské taxi. Slúžilo výhradne na dlhé trasy, hlavne medzi Viedňou a Bratislavou.
cena 10 000€.
Bratislava, kontakt: taxi@taxi-vtc.sk

Domáci záťažový test autobatérie

Domáci záťažový test autobatérie, ktorý zvládnete doma aj bez drahého vybavenia. Skoro každý má doma nejakú tú autodiagnostiku pre auto OBD II, alebo hoci len obyčajný multimeter. Vystačíte si aj z lacným hypermarketovým multimetom. Prepnete multimeter do polohy na meranie DC prúdu a kábliky pricvaknete k autobatérii plus na + a mínus na -. Prizvete si niekoho aby vám naštartoval auto, ale ešte predtým kameru mobilného telefónu nasmerujete na displej multimetra a zapnete nahrávanie videa. Teraz sa môže auto naštartovať. Kameru po naštartovaní vypnite a video záznam si pustite čo najpomalšie (ak tak na spomalenie videa použite appku z google play). Video sa musí prehrať čo najpomalšie, inak vám údaj unikne. Zaujíma nás čo najnižšia nameraná hodnota počas štartovania auta. Na videu je vidieť, že u mňa to bolo 9,1V.
Prevedieme prepočet kapacity autobatérie:
9,1 (to je nami nameraná hodnota)
7,8 a 0,024 (to je konštanta, ktorá sa nemení a použije sa vždy)

9,1 – 7,8 = 1,3
1,3 : 0,024 = 54,16
Kapacita mojej batérie po záťažovom teste je 54%. Takže túto zimu by mala batéria vydržať v pohode.