Ponuka

Predaj nových, ale aj použitých vecí. Na tento tovar sa pokladničný blok nevystavuje, pretože tento tovar nepredáva podnikateľský subjekt. Zakúpený tovar nemožno vrátiť.

Pneumatiky použité 5€ kus
v ponuke 4 kusy celoročných pneumatík, použitie zima aj leto, M+S.
rozmer: 225/50 – R17 – 98V. Hĺbka dezénu 2 pneu 6mm, 2 pneu 7mm.

Len spolu všetky štyri pneumatiky. Pneumatiky ešte nie sú dostupné. Mali by byť začiatkom februára. Píšte na taxi@taxi-vtc.sk

Domáci záťažový test autobatérie

Domáci záťažový test autobatérie, ktorý zvládnete doma aj bez drahého vybavenia. Skoro každý má doma nejakú tú autodiagnostiku pre auto OBD II, alebo hoci len obyčajný multimeter. Vystačíte si aj z lacným hypermarketovým multimetom. Prepnete multimeter do polohy na meranie DC prúdu a kábliky pricvaknete k autobatérii plus na + a mínus na -. Prizvete si niekoho aby vám naštartoval auto, ale ešte predtým kameru mobilného telefónu nasmerujete na displej multimetra a zapnete nahrávanie videa. Teraz sa môže auto naštartovať. Kameru po naštartovaní vypnite a video záznam si pustite čo najpomalšie (ak tak na spomalenie videa použite appku z google play). Video sa musí prehrať čo najpomalšie, inak vám údaj unikne. Zaujíma nás čo najnižšia nameraná hodnota počas štartovania auta. Na videu je vidieť, že u mňa to bolo 9,1V.
Prevedieme prepočet kapacity autobatérie:
9,1 (to je nami nameraná hodnota)
7,8 a 0,024 (to je konštanta, ktorá sa nemení a použije sa vždy)

9,1 – 7,8 = 1,3
1,3 : 0,024 = 54,16
Kapacita mojej batérie po záťažovom teste je 54%. Takže túto zimu by mala batéria vydržať v pohode.